Demdaal z.s.

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Tábory (archiv) (2017) Letem světem
(2016) Letem světem

Zápis do knihy rekordů

Email Tisk PDF

V rámci příprav a průběhu letního setkání dětí a mládeže DEMDAAL z.s. "LETEM SVĚTEM" jeho příznivci a účastníci od soboty 29.7.2017 do soboty 5.8.2017 vyrobili 1907 srdíček z různých materiálů,

což potvrdila i agentura Dobrý den certifikátem a zápisem do knihy rekordů.

Program setkání je volně inspirován příběhem Malého prince a pokus o rekord pak motem"Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné".

Srdíčka jsme tvořili a shromažďovali v rekreačním areálu Eustach u Těmic.

Vyrobená srdíčka pak budou v čase Vánoc podarována široké veřejnosti na několika místech naší země.

30.7. - 9.8.2017 proběhlo v rekreačním areálu Eustach na Pelhřimovsku letní setkání dětí a mládeže LETEM SVĚTEM. Zhruba 120 účastníků se vydalo na dobrodružnou cestu plnou překvapení, her, soutěží, poznávání a zamyšlení. Doprovázel nás malý princ a svými myšlenkami a úvahami směroval naše kroky i srdce. Potkali se tu známí přátelé, přibylo spoustu nových kamarádů a všem nám spolu bylo moc hezky. Počasí nám po celou dobu přálo a tak jsme si užívali nádherné letní dny. V první části setkání jsme se pokusili o rekord ve výrobě srdíček inspirovaný citátem Exupéryho knihy "Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné." Od soboty 29.7.2017 do soboty 5.8.2017 vyrobili účastníci 1907 srdíček. Tvořilo se z papíru, drátu, mýdla, korálků, sádry, látky, plsti a mnoha dalších materiálů. Rekord potvrdil komisař agentury Dobrý den z Pelhřimova certifikátem a zápisem do knihy rekordů. Srdíčka požehnal P. Josef Sláčik, bývalý prachatický vikář, který za námi ze svého nového působiště Pelhřimova přijížděl. Srdíčka z rekordu  jsou rozdávána široké veřejnosti právě teď v předvánočním a vánočním čase na několika místech naší země,převážně v domovech účastníků setkání. Přijměte prosím tato srdíčka, vyrobená hlavně dětmi, jako připomenutí a povzbuzení malého prince. Možná je právě teď v předvánoční době ta správná chvíle přivřít oči a otevřeným srdcem se podívat na nadcházející čas, na to, co nabízí, na sebe navzájem, na....

„Sbohem“, řekla liška. „Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ Co je důležité, je očím neviditelné,“ opakoval si malý princ, aby si to zapamatoval. „A právě pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá.“ „A pro ten čas, který jsem své růži věnoval…,“ řekl malý princ, aby si to zapamatoval. „Lidé zapomněli na tuto pravdu,“ řekla liška. „Ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži…“ „Jsem zodpovědný za svou růži….,“ opakoval malý princ, aby si to zapamatoval.

Zdroj: EXUPERY Antoine de Saint, Malý princ, nakl. Albatros, s.74 - 75

https://www.bcb.cz/udalosti/Rekordmani-adventni-presah-letniho-setkani-deti-a-mladeze.html

Aktualizováno Pondělí, 27 Listopad 2017 20:18
 

Fotky z tábora

Email Tisk PDF

Kvůli již tradičním problémům s připojením k internetu jsme letos zvolili Facebookovou stránku @demdaaal (pozor, jsou tam tři aaa),

kde najdete všechny fotky z tábora.

Po zadání "Líbí se mi" stránce uvidíte všechny fotky.

Aktualizováno Pondělí, 27 Listopad 2017 20:08
 

Zprávy zvenku

Email Tisk PDF

Výsledek obrázku pro dopis kreslený

NAPIŠTE nám na tábor

(Vaši zprávu vytiskneme a vyvěsíme pro všechny)

Aktualizováno Středa, 09 Srpen 2017 21:46
 

Letní tábor LETEM SVĚTEM 2017

Email Tisk PDF

Téma tábora: LETEM SVĚTEM

Termín: 30. 7. – 9. 8. 2017

Místo: Rekreační středisko Eustach, Těmice 91

Věkové omezení: Setkání je určeno pro děti od ukončené první třídy ZŠ, horní věková hranice je omezena 17. rokem, pro děti vyšších tříd ZŠ a pro dospívající mládež je připraven samostatný program.

Cena setkání: 3000 Kč/dítě, 3300 Kč/dítě (v případě, že požadujete  dopravu dítěte v neděli 30. 7. 2017 na tábořiště)


Přihláška ZDE

Potvrzení od lékaře ZDE

Pokyny účastníkům ZDE

List účastníka ZDE

Prosíme rodiče, aby svému dítěti přibalili s sebou bílé bavlněné tričko - jakékoli obyčejné i používané - budeme z něj barvami dotvářet táborový kostým (je důležité, aby bylo bavlněné a vyprané, zbavené výrobní impregnace, aby na něm barvy dobře držely).

DÍVEJ SE SRDCEM - co nejvíce vyrobených srdcí - pokus o překonání rekordu z roku 2015 ( 907 srdcí )

V rámci příprav a v průběhu letního setkání dětí a mládeže DEMDAAL z.s. "LETEM SVĚTEM" se jeho příznivci a účastníci pokusí od soboty 29.7.2017 do soboty 5.8.2017 vyrobit co nejvíce srdíček z různých materiálů. Program setkání je volně inspirován příběhem Malého prince a pokus o rekord pak motem"Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné". Srdíčka budeme tvořit a shromažďovat v rekreačním areálu Eustach u Těmic. Vyrobená srdíčka pak budou v čase Vánoc podarována široké veřejnosti na několika místech naší země.

Aktualizováno Pondělí, 07 Srpen 2017 21:41