Demdaal z.s.

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Akce Akce v roce 2018
Akce 2018

Cestopisy v Chelčících

Email Tisk PDF

Aktualizováno Sobota, 06 Říjen 2018 08:20
 

Kaplička Navštívení Panny Marie

Email Tisk PDF

V neděli 27.5.2018 požehnal vikář P. Petr Plášil při májové pobožnosti kapličku Navštívení  Panny Marie naproti letišti při cestě ze Strunkovic na Protivec. Do dvou nik trojboké kaple  byly umístěny artefakty symbolicky ztvárňující  setkání Panny Marie a svaté Alžběty.  Autorka Mgr. Iva Bukačová předělala původně zhotovené kachle do podoby keramických plastik. Historii kaple dohledal v archivech pan Bohumil Tetour, učitel ZUŠ Vlachovo Březí. Procesí, která k ní bývala dříve vypravována, mohou být pro nás impulsem ke kratičkému zastavení kdykoli povede naše cesta kolem.

Fotografie ZDE

 

Pozvánka do Strunkovic

Email Tisk PDF

Aktualizováno Neděle, 20 Květen 2018 20:20
 

Výstava betlémů

Email Tisk PDF

 

Od 1.5.2018 ( vernisáž 10:00 hod ) až do 31.10.2018 je v netolickém muzeu JUDr. O. Kudrny otevřena celosezónní výstava betlémů se zhruba padesáti exponáty. Na tuto výstavu byla také zapůjčena dřevořezba strunkovického venkovního betléma a tapisérie putovního nástěnného betléma. Dřevořezbu Svaté rodiny vytvořil pro strunkovický betlém v roce 2013 budějovický řezbář Josef Hanusch a od té doby postupně přibývají další dřevořezby z dílny Edity Hrbkové z Husince. Betlém je každoročně  v čase adventu a Vánoc umisťován před kostel sv. Dominika. Plstěná tapiserie vznikla v roce 2014 v rámci komunitního projektu Pastýř a ovce a tvořili ji převážně účastníci letního setkání DEMDAAL z.s. podle předlohy paní Růženky Vincikové z Prachatic. Nástěnný betlém zdobí o Vánocích střídavě prostory kostelů ( Prachatice, Strunkovice nad Blanicí, Netolice ).  Nyní je tedy možné si oba betlémy spolu s dalšími prohlédnout v netolickém muzeu a připomenout si tak cosi jedinečného z vánočního poselství.

 

Noc kostelů

Email Tisk PDF

V pátek 25.května bude v rámci Noci kostelů otevřen i chrám sv. Dominika ve Strunkovicích nad Blanicí.

V čase od 16:00 do 18:00 hodin zde proběhne instalace a vernisáž výstavy, kterou mohou spoluvytvářet všichni, kteří do chrámu zavítají. Kostel jako prostor zkrášlený mnohými obrazy, freskami, sochami a dalšími uměleckými díly dává možnost inspirace a zve k osobní autorské tvorbě. Tématem výstavy, která potrvá až do srpnové pouti, bude výzdoba chrámu. Vystavovat své práce zde budou žáci místní základní školy a děti z Dětského domova Žíchovec.

Širokou veřejnost zveme v neděli 20.května od 17:00 hod. do dílen 2. stupně ZŠ ve Strunkovicích nad Blanicí, kde budeme vytvářet okenní rozety, které pak společně umístíme do oken kostela. Na všechny autory a tvůrce čeká drobná odměna. Součástí výstavy budou také fotografie pana Zdeňka Švece, které zachycují umístění zrestaurovaného kříže před kostelem sv. Dominika. Podle zájmu bude možná individuální i komentovaná prohlídka chrámu. Všichni jsou srdečně zváni.


V pátek 25.5. 2018  byl v podvečerních hodinách v rámci Noci kostelů otevřen také chrám svatého Dominika ve Strunkovicích nad Blanicí.

Návštěvníci si mohli prohlédnout kostel a kostelní zahradu, zpřístupněna byla také věž. Probíhala tvořivá dílna okenních rozet navazující na dílnu z minulého týdne, která se konala v místní základní škole. V kostele jsme společně instalovali výstavu s tématem "výzdoba chrámu", která bude k vidění až do strunkovické pouti. Svými díly do ní přispěli děti ZŠ a  MŠ Strunkovice nad Blanicí a Netolice, děti z keramického kroužku Strunkovice, děti DD Žíchovec a další autoři. Součástí výstavy jsou také fotografie rekonstrukce kříže a opěrné zdi od pana Zdeňka Švece.

Fotografie ZDE

 

Aktualizováno Sobota, 14 Červenec 2018 22:47
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL