Demdaal z.s.

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Akce Akce v roce 2017
Akce 2017

Noc kostelů Strunkovice nad Blanicí

Email Tisk PDF

V pátek 9. června byl v rámci Noci kostelů otevřen i chrám svatého Dominika ve Strunkovicích nad Blanicí. V úvodu rozezněly chrámový prostor hudební skladby v podání žáků ZUŠ Vlachovo Březí pod vedením Tatjany Tláskalové. Naši mladí umělci připravili pro posluchače nádherný koncert a odměnou jim byl veliký aplaus. Po skončení hudebního vystoupení následovaly komentované prohlídky kostela - po skupinkách, jednotlivě, podle zájmu jak kdo chtěl. K dispozici byli fundovaní průvodci a nabídli možnost seznámit se podrobně s interiérem, s okolím kostela, s kostelní zahradou i věží. Zájemci si mohli zkusit zahrát na varhany a podívat se do míst, která nejsou běžné přístupná. Doprovodná výstava fotografií přiblížila obrazem vybraná místa ve Strunkovicích -  pro srovnání dříve, dnes a do budoucna. Během večera probíhala tvořivá dílna a vyráběly se drátované lampičky. Po setmění jsme ve světelném průvodu společně prošli jednotlivá zastavení křížové cesty v modlitbě za sebe navzájem a za celou naši obec. Průvod pak dále pokračoval od kostela ven přes městečko a symbolicky tak nesl světlo do každého domu.

Noc kostelů je již tradiční každoroční celorepubliková akce, která zve každého do prostor, které po staletí budovali, ochraňovali a zvelebovali naši předkové v naději a víře, že společenství a vzájemné dobré vztahy jsou nosnou linií lidského života. A tohle poselství je teď předáno nám.

Fotky

Aktualizováno Středa, 28 Červen 2017 22:28
 

Velikonoční dílna

Email Tisk PDF

Velikonoce nás inspirovaly k tvorbě kraslic a dalších dekorací tak, abychom si mohli vyzdobit své příbytky a připravit tak slavnostní atmosféru pro následující svátky. Svátky, které nám každoročně znovu připomínají strastiplnou cestu, těžkosti a bolest a zároveň radost a naději.

Fotky

Aktualizováno Středa, 28 Červen 2017 22:29
 

Pozvánka do Strunkovic

Email Tisk PDF

Aktualizováno Úterý, 09 Květen 2017 20:04
 

KAPLIČKA NAVŠTÍVENÍ PANNY MARIE U LETIŠTĚ VE STRUNKOVICÍCH NAD BLANICÍ

Email Tisk PDF

Pokud se vydáte po silnici ze Strunkovic do Protivce, můžete se u letiště zastavit u krásně opravené trojboké kapličky.  Kaplička má dvě zamřížované niky, které jsou v současné době prázdné. Dobrovolníci DEMDAAL z.s. ve spolupráci s Římskokatolickou farností a  Městysem Strunkovice nad Blanicí iniciovali osazení této kapličky keramickými artefakty. Po její historii pátral v archivu pan Bohumil Tetour, učitel ZUŠ Vlachovo Březí, který ve Strunkovicích vyučuje hru na hudební nástroje. Do dvou prázdných nik  této kapličky budou umístěny keramické reliéfy, které jsou dílem Ivy Bukačové, keramičky z Chelčic. Reliéfy budou posvěceny na první adventní neděli 27.11. 2016 v 17:00 hodin při příležitosti rozsvěcení vánočního stromu a žehnání adventního věnce. V současné době je možné si je prohlédnout v kostele sv. Dominika ve Strunkovicích nad Blanicí.

Fotogalerie

  • Na první adventní neděli se ve Strunkovicích nad Blanicí kromě rozsvěcení vánočního stromu a žehnání adventního věnce světily také kachle určené k umístění do kapličky Navštívení Panny Marie u letiště poblíž Strunkovic. Setkání a žehnání na počátku adventní doby, v níž očekáváme zrození dítěte v Betlémě, jistým způsobem koresponduje s událostí Navštívení Panny Marie. Tato událost znamenala setkání dvou žen - Marie a Alžběty, které obě očekávaly narození svého děťátka a společně děkovaly za tento dar. Ať jsou všechny naše cesty a všechna naše setkání požehnaná, ať se spolu dokážeme setkávat ve vzájemné úctě a pokoji.
Aktualizováno Pondělí, 27 Listopad 2017 20:19
 

PROJEKT DEMDAAL 2017

Email Tisk PDF

Název projektu:  BARVY ŽIVOTA

Komunitní vícegenerační projekt zacílený na širokou veřejnost v rámci Českobudějovické diecéze ve spolupráci s vedením měst a obcí

Místo konání: Českobudějovická diecéze – fara Prachatice, Městys Strunkovice nad Blanicí, Rytířský sál Chelčice, rekreační středisko  Eustach Těmice

Obmyšlení (cílová skupina): Zájemci z řad široké veřejnosti všech věkových kategorií z Českobudějovické diecéze

Délka trvání projektu:    leden – prosinec 2017

Aktualizováno Pondělí, 27 Listopad 2017 20:09
 
Více článků...


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL