Demdaal z.s.

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Akce Akce v roce 2017
Akce 2017

Živé Betlémy

Email Tisk PDF

Aktualizováno Čtvrtek, 04 Leden 2018 12:31
 

Listopadové tvoření

Email Tisk PDFPo čtyři listopadové neděle měli zájemci možnost kreativního tvoření se zaměřením na vánoční a adventní čas. Vyráběli jsme hvězdy, vločky, anděly, věnce a svícny -  právě to, co se hodí k obdarování nebo na sváteční výzdobu. Vzniklo spoustu originálních krásných výrobků, které jistě potěší a udělají radost. Děkujeme všem účastníkům za tvořivé nadšení a milou společnost.

Fotografie ze čtyř setkání

Aktualizováno Čtvrtek, 04 Leden 2018 12:31
 

Cestopisy v Chelčicích

Email Tisk PDF

Ahoj všem.

Letošní cestopisné povídání se pomalu rozjíždí.

 

Ráda bych vás pozvala, již tuto sobotu (20. 1.) od 18hod. na povídání o Faerských ostrovech – Eva Stará a Tomáš Haloun.

 

Další v pořadí je:


Kája Starý + Domča: Filipíny  26. 1. 2018 (pátek) POZOR ZMĚNA ZAČÁTKU na 19 hod.


Holík: Švédsko (termín změněn - upřesním)

 

Těšíme se na setkání, vždyť s někým se vidíme tak málo.


PS: Změny jsou možné (budou přibývat další termíny, informace pošlu).

 

 

Díky za váš čas.

Mějte se pěkně.

 

Aktualizováno Neděle, 21 Leden 2018 19:51
 

Pozvánka do Strunkovic

Email Tisk PDF

 

 

Letošní prázdniny skončily a protože jsme jim chtěli pořádně poděkovat za krásné období volna, připravili jsme oslavu plnou soutěží, tvoření a lukostřelby. Deštivé a studené počasí nás však zahnalo do přívětivějších prostor pod střechou a tak se program musel o něco pozměnit. I tak jsme si celé dopoledne užili a bylo to prima.

 

Fotografie

Aktualizováno Sobota, 16 Prosinec 2017 23:18
 

Noc kostelů Strunkovice nad Blanicí

Email Tisk PDF

V pátek 9. června byl v rámci Noci kostelů otevřen i chrám svatého Dominika ve Strunkovicích nad Blanicí. V úvodu rozezněly chrámový prostor hudební skladby v podání žáků ZUŠ Vlachovo Březí pod vedením Tatjany Tláskalové. Naši mladí umělci připravili pro posluchače nádherný koncert a odměnou jim byl veliký aplaus. Po skončení hudebního vystoupení následovaly komentované prohlídky kostela - po skupinkách, jednotlivě, podle zájmu jak kdo chtěl. K dispozici byli fundovaní průvodci a nabídli možnost seznámit se podrobně s interiérem, s okolím kostela, s kostelní zahradou i věží. Zájemci si mohli zkusit zahrát na varhany a podívat se do míst, která nejsou běžné přístupná. Doprovodná výstava fotografií přiblížila obrazem vybraná místa ve Strunkovicích -  pro srovnání dříve, dnes a do budoucna. Během večera probíhala tvořivá dílna a vyráběly se drátované lampičky. Po setmění jsme ve světelném průvodu společně prošli jednotlivá zastavení křížové cesty v modlitbě za sebe navzájem a za celou naši obec. Průvod pak dále pokračoval od kostela ven přes městečko a symbolicky tak nesl světlo do každého domu.

Noc kostelů je již tradiční každoroční celorepubliková akce, která zve každého do prostor, které po staletí budovali, ochraňovali a zvelebovali naši předkové v naději a víře, že společenství a vzájemné dobré vztahy jsou nosnou linií lidského života. A tohle poselství je teď předáno nám.

Fotky

Aktualizováno Středa, 28 Červen 2017 22:28
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL