Demdaal z.s.

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Akce Akce v roce 2017
Akce 2017

Živé Betlémy

Email Tisk PDF

Ztvárnění betlémského příběhu na druhý svátek vánoční před kostelem sv.Dominika ve Strunkovicích nad Blanicí připomněl, že tahle událost není čímsi historicky dávným, ale že má moc se znovu zpřítomňovat v srdci každého člověka. A že dokáže tajemným způsobem navozovat pokoj a dobro.

Fotky ZDE

 

Aktualizováno Středa, 25 Duben 2018 19:30
 

Listopadové tvoření

Email Tisk PDFPo čtyři listopadové neděle měli zájemci možnost kreativního tvoření se zaměřením na vánoční a adventní čas. Vyráběli jsme hvězdy, vločky, anděly, věnce a svícny -  právě to, co se hodí k obdarování nebo na sváteční výzdobu. Vzniklo spoustu originálních krásných výrobků, které jistě potěší a udělají radost. Děkujeme všem účastníkům za tvořivé nadšení a milou společnost.

Fotografie ze čtyř setkání

Aktualizováno Čtvrtek, 04 Leden 2018 12:31
 

Cestopisy v Chelčicích

Email Tisk PDF

Ahoj všem,

další v pořadí je:


 

Kája Starý + Domča: Filipíny - sobota 17. 3. 2018 od 18hod.

 

 

PS: Změny jsou možné (budou přibývat další termíny, informace pošlu).

 

 

Díky za váš čas.

Mějte se pěkně.

 

Aktualizováno Pondělí, 26 Březen 2018 20:32
 

Pozvánka do Strunkovic

Email Tisk PDF

 

 

Letošní prázdniny skončily a protože jsme jim chtěli pořádně poděkovat za krásné období volna, připravili jsme oslavu plnou soutěží, tvoření a lukostřelby. Deštivé a studené počasí nás však zahnalo do přívětivějších prostor pod střechou a tak se program musel o něco pozměnit. I tak jsme si celé dopoledne užili a bylo to prima.

 

Fotografie

Aktualizováno Sobota, 16 Prosinec 2017 23:18
 

Zápis do knihy rekordů

Email Tisk PDF

V rámci příprav a průběhu letního setkání dětí a mládeže DEMDAAL z.s. "LETEM SVĚTEM" jeho příznivci a účastníci od soboty 29.7.2017 do soboty 5.8.2017 vyrobili 1907 srdíček z různých materiálů,

což potvrdila i agentura Dobrý den certifikátem a zápisem do knihy rekordů.

Program setkání je volně inspirován příběhem Malého prince a pokus o rekord pak motem"Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné".

Srdíčka jsme tvořili a shromažďovali v rekreačním areálu Eustach u Těmic.

Vyrobená srdíčka pak budou v čase Vánoc podarována široké veřejnosti na několika místech naší země.

30.7. - 9.8.2017 proběhlo v rekreačním areálu Eustach na Pelhřimovsku letní setkání dětí a mládeže LETEM SVĚTEM. Zhruba 120 účastníků se vydalo na dobrodružnou cestu plnou překvapení, her, soutěží, poznávání a zamyšlení. Doprovázel nás malý princ a svými myšlenkami a úvahami směroval naše kroky i srdce. Potkali se tu známí přátelé, přibylo spoustu nových kamarádů a všem nám spolu bylo moc hezky. Počasí nám po celou dobu přálo a tak jsme si užívali nádherné letní dny. V první části setkání jsme se pokusili o rekord ve výrobě srdíček inspirovaný citátem Exupéryho knihy "Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné." Od soboty 29.7.2017 do soboty 5.8.2017 vyrobili účastníci 1907 srdíček. Tvořilo se z papíru, drátu, mýdla, korálků, sádry, látky, plsti a mnoha dalších materiálů. Rekord potvrdil komisař agentury Dobrý den z Pelhřimova certifikátem a zápisem do knihy rekordů. Srdíčka požehnal P. Josef Sláčik, bývalý prachatický vikář, který za námi ze svého nového působiště Pelhřimova přijížděl. Srdíčka z rekordu  jsou rozdávána široké veřejnosti právě teď v předvánočním a vánočním čase na několika místech naší země,převážně v domovech účastníků setkání. Přijměte prosím tato srdíčka, vyrobená hlavně dětmi, jako připomenutí a povzbuzení malého prince. Možná je právě teď v předvánoční době ta správná chvíle přivřít oči a otevřeným srdcem se podívat na nadcházející čas, na to, co nabízí, na sebe navzájem, na....

„Sbohem“, řekla liška. „Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ Co je důležité, je očím neviditelné,“ opakoval si malý princ, aby si to zapamatoval. „A právě pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá.“ „A pro ten čas, který jsem své růži věnoval…,“ řekl malý princ, aby si to zapamatoval. „Lidé zapomněli na tuto pravdu,“ řekla liška. „Ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži…“ „Jsem zodpovědný za svou růži….,“ opakoval malý princ, aby si to zapamatoval.

Zdroj: EXUPERY Antoine de Saint, Malý princ, nakl. Albatros, s.74 - 75

 


 

https://www.bcb.cz/udalosti/Rekordmani-adventni-presah-letniho-setkani-deti-a-mladeze.html

 


 

Fotografie z rozdávání srdcí o adventu ZDE


 

 

Aktualizováno Neděle, 15 Červenec 2018 10:46
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL