Demdaal z.s.

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Noc kostelů

Email Tisk PDF

V pátek 25.května bude v rámci Noci kostelů otevřen i chrám sv. Dominika ve Strunkovicích nad Blanicí.

V čase od 16:00 do 18:00 hodin zde proběhne instalace a vernisáž výstavy, kterou mohou spoluvytvářet všichni, kteří do chrámu zavítají. Kostel jako prostor zkrášlený mnohými obrazy, freskami, sochami a dalšími uměleckými díly dává možnost inspirace a zve k osobní autorské tvorbě. Tématem výstavy, která potrvá až do srpnové pouti, bude výzdoba chrámu. Vystavovat své práce zde budou žáci místní základní školy a děti z Dětského domova Žíchovec.

Širokou veřejnost zveme v neděli 20.května od 17:00 hod. do dílen 2. stupně ZŠ ve Strunkovicích nad Blanicí, kde budeme vytvářet okenní rozety, které pak společně umístíme do oken kostela. Na všechny autory a tvůrce čeká drobná odměna. Součástí výstavy budou také fotografie pana Zdeňka Švece, které zachycují umístění zrestaurovaného kříže před kostelem sv. Dominika. Podle zájmu bude možná individuální i komentovaná prohlídka chrámu. Všichni jsou srdečně zváni.


V pátek 25.5. 2018  byl v podvečerních hodinách v rámci Noci kostelů otevřen také chrám svatého Dominika ve Strunkovicích nad Blanicí.

Návštěvníci si mohli prohlédnout kostel a kostelní zahradu, zpřístupněna byla také věž. Probíhala tvořivá dílna okenních rozet navazující na dílnu z minulého týdne, která se konala v místní základní škole. V kostele jsme společně instalovali výstavu s tématem "výzdoba chrámu", která bude k vidění až do strunkovické pouti. Svými díly do ní přispěli děti ZŠ a  MŠ Strunkovice nad Blanicí a Netolice, děti z keramického kroužku Strunkovice, děti DD Žíchovec a další autoři. Součástí výstavy jsou také fotografie rekonstrukce kříže a opěrné zdi od pana Zdeňka Švece.

Fotografie ZDE

 

Aktualizováno Sobota, 14 Červenec 2018 22:47