Demdaal z.s.

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Akce Akce v roce 2014 Rozloučení s prázdninami

Rozloučení s prázdninami

Email Tisk PDF
Prazdniny_konec

Poslední sobotní prázdninové odpoledne probíhalo na strunkovickém hřišti loučení s nádherným dvouměsíčním volnem. A  bylo to loučení vskutku  jak se patří. Setkali se tu děti i dospělí, místní i ti odjinud a bylo si co užívat.

I počasí vědělo, že je potřeba jeho pomoci a podle toho se zařídilo. Poslalo mraky odpočívat, povolalo sluníčko a déšť v závěru nikomu náladu nepokazil. Aktivity pro všechny připravili ve spolupráci s vedením Městyse Strunkovice nad Blanicí  členové a dobrovolníci DEMDAAL o.s., strunkovičtí dobrovolní hasiči, volarští kynologové,  policisté dopravní služby Prachatice, profesionální hasiči z Prachatic a letci strunkovického letiště. 

Policisté a hasiči předvedli různé ukázky své práce a byli k dispozici všem, kdo se chtěli dozvědět něco o jejich profesi. Na ploše hřiště probíhaly hry, soutěže, lukostřelba a tvořivé a kreativní dílny. Každý si mohl vybrat podle svého. Vidět práci cvičených psů, vyřádit se v hasičské pěně, zastřílet si z luku či kuše, nechat si zkrášlit obličej originálním malováním, vytvořit si něco pěkného z heboučkého ovčího rouna, změřit v soutěži své síly s kamarádem - to je něco, co se tak úplně nenabízí každý den. I o občerstvení bylo postaráno.

Když byly rozdány téměř všechny odměny a sladkosti, začala nám nad hlavami kroužit letadla a přímo z nebe se sypaly další bonbóny. V tu chvíli nebyl déšť vůbec překážkou, bonbóny je přece potřeba zachránit. Úplný závěr pak patřil loutkové pohádce v podání Edity Hrbkové a Páji Bártíkové.

Veliké poděkování patří všem, kdo pomáhali s organizací a také všem, kdo se zúčastnili. Děkujeme prázdninám za krásný čas volnosti a budeme se těšit na to, co je před námi.